آموزشگاه زبان انگلیسی دخترانه تسنیم

Tasnim English Language Institute TELI

آموزشگاه زبان انگلیسی دخترانه تسنیم

4 تاثیر زبان انگلیسی در زندگی

4 تاثیر زبان انگلیسی در زندگی
شما هم اکنون درحال خواندن مقاله 4 تاثیر بزرگ زبان انگلیسی در زندگی هستید پس حتما درحال یادگیری و یا شروع زبان انگلیسی هم می باشید، شما با خواندن این مقاله می توانید انگیزه بیشتری را برای یادگیری زبان بگذارید و با تاثیرات مهم آن در زندگی آشنا شوید.

تاثیر زبان انگلیسی در موفقیت بهتر و بیشتر امور کارها

در بسیاری از شرکت های داخلی و بین المللی کارمندانی که به زبان انگلیسی مسلط هستند نسبت به سایر کارمندان و کارکنان آن شرکت از امتیاز بالاتر و ویژه ای برخوردار هستند ، همین ویژگی باعث

  1. رشد بهتر آن شرکت
  2. فرصت های شغلی بهتر
  3. و مهم تر از همه افزایش 20% حقوق می شود.

درنتیجه شما می توانید با مسلط بودن به این زبان به خودتان ، شرکت خودتان و یا شرکتی که در آن کار می کنید کمک بسیار بزرگی را حاصل باشید و با این کمک حقوق شما هم افزایش می باید.

و همچنین می توانید خود اشتغال زایی کنید یعنی اگر شما کاملا مسلط باشید می توانید با آموزش زبان انگلیسی به دیگران درآمدی را کسب کنید و یا با ترجمه مقاله و کتاب های انگلیسی!

آشنایی با دوستان انگلیسی زبان

یکی از بهترین مزیت های یادگیری زبان انگلیسی این هست که می توانید با انگلیسی زبانان ارتباط برقرار کنید!

طبق تحقیقاتی که در سال 1394 به دست آمده بیشتر از 45% جمعیت جهان به زبان انگلیسی مسلط هستند. پس درواقع شما می توانید با یادگیری این زبان با بیشتر از 45% جهان ارتباط برقرار کنید! این عالی نیست؟

شما حتی می توانید بدون آنکه به دیگر کشور ها سفر کنید از طریق فضای مجازی ارتباط برقرار کنید و دوستان انگلیسی زبان خود را پیدا کنید. شما می توانید با سرچ کردن در گوگل از چت روم های خارجی استفاده کنید و دوستانتان را در آنها به راحتی پیدا کنید.

آشنایی با دیگر فرهنگ ها در دنیا

زبان انگلیسی به دلیل یادگیری راحت و فراگیر شدن در دنیا باعث شده است که هرجا می روید آن را ببینید.

برای مثال :

  • رستوران ها
  • سینماها
  • هتل ها
  • موزیک های انگلیسی
  • فیلم های انگلیسی
  • وب سایت ها و…

برای مثال دوستتان در حال دیدن یک فیلم سینمایی انگلیسی زبان می باشد و آن فیلم بدون زیرنویس فارسی می باشد و یا دوبله نشده است.

خب جای تاسف دارد که شما نمی توانید لذتی را که دوستتان از آن فیلم می برد را ببرید، برای همین نیاز است که زبان انگلیسی را بیاموزید ومسلط بشوید. و یا اینکه بخواهید یک موزیک انگلیسی را ترجمه کنید و معانی اش را به خانواده تان بگویید که خانواده تان از آن موزیک لذت بیشتر و پر مفهوم تری را ببرند.

کم شدن هزینه ها در سفر

یکی دیگر از تاثیر زبان انگلیسی در زندگی این است که اگر به کشوری مسافرت کردید لازم نیست مبلغی را خرج استخدام مترجم ها و راهنماها کنید. به جای اینکه بخواهید با فرهنگ محلی آنجا آشنا شوید با مردم محلی آنجا درمورد مکان های عمومی ، کافی شاپ ها و مکان های تفریحی حرف بزنید قطعا تاثیر بهتری در تمام موارد خواهد داشت.

(زبانتان قوی تر می شود و درک بیشتری خواهید داشت از آن مسافرت)

شهروند همه کشور ها باشید!

بیاییم از معناشناسی فراتر برویم و بدانیم که یادگیری یک زبان باعث پیشرفت خودمان می‎شود و در نتیجه دنیای بهتری خواهیم داشت. چگونه؟

یادگیری زبان دوم باعث می‎شود که زبان سوم را هم آسان ‎تر یاد بگیریم چون به ‎واسطۀ یادگیری زبان دوم بخش‎های خاصی از مغز خوب رشد کرده‎اند و راهکارهای مربوط به یادگیری زبان را هم آموخته‎ اید. هر کسی فرآیند یادگیری مختص به خودش را دارد و شما فرآیند خودتان را می‎شناسید و همین، شما را در سایر جوانب زندگی یاری می‎کند.

مثلاً با مطالعه کردن می‎فهمید که یادگیری یک زبان دوم باعث می‎شود باهوش ‎تر و سالم‎ تر شوید.

برقراری ارتباط با سایر مردم دنیا باعث می‎شود تا موانعی از قبیل تفاوت‎های فرهنگی، کلیشه‎ها، تبعیض نژادی و تعصب از بین برود. هر روز افراد آموزه‎های خود را در اختیار یکدیگر قرار می‎دهند و دربارۀ فرهنگ‎ افراد دیگر می‎آموزند.

عمیقاً باور دارم که هر کسی در این دنیا یک زبان مشترک دارد که ماهیت درونی آن را یاد می‎گیریم و متوجه می‎شویم که چقدر به زبان درونی ما شبیه است.

همۀ ما انسان هستیم و افراد کمی پیدا می‎شوند که بخواهند همنوعان خود را در جنگ بکشند.

آیا می‎خواهید پیام‎آور صلح در دنیا باشید؟ پس انگلیسی را یاد بگیرید و شهروند همۀ کشورها باشید!

زبان انگلیسی گذرنامۀ شما به روی دنیاست. به کمک این زبان، موفق‎تر خواهید بود، می‎توانید با افراد خوب آشنا و دوست شوید، فرهنگ‎های جدیدی را بشناسید و شهروند همۀ کشورها باشید.

پس همین حالا یادگیری زبان انگلیسی را شروع کنید

مطالب اخیر